> Wycieczki krajowe > Pieniny
Wycieczki Autokarowe
pieniny2

Program wycieczki

Program:

1 dzień – 06.05 pt.

Wyjazd z Legnicy o godz. 6:00. Przejazd do NIEDZICY ok. 13:00 - zwiedzanie XV -wiecznego zamku rycerskiego, w którym więziono Janosika. Następnie zwiedzanie zapory wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim, zabudowania Elektrowni Wodnej (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 07.05 sb.

Śniadanie. Spływ przełomem Dunajca z miejscowości Kąty do Szczawnicy (18 km, ok. 2h15 min) podczas, którego uczestnicy zobaczą najwyższy szczyt – Trzy Korony. Przejazd do Jaworek i trasa spacerowa w Małe Pieniny - zwiedzanie rezerwatu Homole – jednego z najbardziej urokliwych zakątków Pienin, w którym kręcono „Janosika”. Powrót do Szczawnicy. Spacer po uzdrowisku, wizyta w pijalni wód. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 08.05 nd.

Po śniadaniu przejazd do Czorsztyna. Zwiedzanie ruin zamku, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Czorsztyńskie i Tatry. Przejazd do Nowego Sącza – zwiedzanie Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego. Razem zajmują ok. 20 ha i stanowią największy tego typu obiekt w Polsce. Można tam zwiedzić ponad 60 pomieszczeń zróżnicowanych chronologicznie, majątkowo i społecznie. Miasteczko było planem do filmu „ Janosik. Prawdziwa historia” A. Holland. Czas wolny na zakupy, obiad. Ok. godziny 16:00 wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki ok. 23:00.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (barek, klimatyzacja, DVD, WC) 2 noclegi w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 2 śniadania 2 obiadokolacje ubezpieczenie NNW 10 000 PLN opieka pilota-przewodnika na całej trasie opłaty parkingowe TFG, TFP

Cena nie obejmuje

Biletów wstępu, lokalnych przewodników – orientacyjny koszt ok. 120 zł

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe promocja

Polska

Pieniny

06-08.05.2022 (3 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
550 zł
Wolne miejsca (32)

Oferty w podobnej cenie