> Wycieczki krajowe > Szlakiem Orlich Gniazd
Wycieczki Autokarowe
Rabat 60 zł
Ogrodzieniec

Program wycieczki

Program:

1 dzień (pt.) – 01.07.2022

Wyjazd z Legnicy o godz. 7.00. Przyjazd do Olsztyna k/Częstochowy – jednego z miejsc na szlaku „Orlich Gniazd” z ruinami zamku górującymi nad miejscowością. Następnie przejazd do Częstochowy. Zwiedzanie Klasztoru Paulinów na Jasnej Górze z cudownym obrazem Matki Boskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień (sb.) – 02.07.2022

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie terenów Ojcowskiego Parku Narodowego: zamek w Pieskowej Skale - będący ważnym ogniwem w łańcuchu fortyfikacyjnym na Szlaku Orlich Gniazd, Grota Łokietka – największa (długość 320 m) jaskinia na terenie Parku, składająca się z kilku korytarzy oraz dwóch dużych sal: Sali Rycerskiej i Sypialni oraz dwóch mniejszych, Maczuga Herkulesa – charakteryzująca się oryginalną formą, stanowiąca osobliwy akcent w krajobrazie Doliny Prądnika. Przejazd w okolice Niegowej, gdzie obejrzymy pozostałości dwóch znaczących warowni obronnych na szlaku „Orlich Gniazd”, zbudowanych przez Kazimierza Wielkiego i owianych legendami – Zamków Mirów i Bobolice. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień (nd.) – 03.07.2022

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Podzamcza – zwiedzanie zamku w Ogrodzieńcu, stanowiącego najbardziej imponujące „Orle Gniazdo”, usytuowanego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Następnie zwiedzanie grodu na Górze Birów. Ok. 16.00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych, ok. 21:00.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (WC, DVD, klimatyzacja) 2 noclegi w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 2 śniadania 2 obiadokolacje ubezpieczenie NNW 10 000 zł opiekę pilota na całej trasie zestaw słuchawkowy TFG, TFP

Cena nie obejmuje

biletów wstępu, lokalnych przewodników - dodatkowo ok. 120 zł

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe promocja
Rabat 60 zł

Polska

Szlakiem Orlich Gniazd

01-03.07.2022 (3 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
580 zł
520 zł
Wolne miejsca (37)

Oferty w podobnej cenie