> Wycieczki zagraniczne > Alpejskie Piękno
Wycieczki Autokarowe Brak Miejsc
czerwony pociag

Program wycieczki

Program:

1 dzień – 30.04 (sb.)

Wyjazd z Legnicy o godz. 0:30. Przyjazd do Innsbrucka – stolicy Tyrolu, otoczonej z każdej strony Alpami, które stanowią wspaniałe tło dla tutejszej architektury. To także miasto związane z Habsburgami – potężnym rodem, który władał Europą przez kilka stuleci. Spacer po centrum miasta: Łuk Triumfalny, ulica o barokowej zabudowie Cesarzowej Marii Teresy, główny plac miasta – City Square z kolumną św. Anny, Wieża Miejska, starówka ze Złotym Dachem, rzeka Inn i kolorowe kamienice. Czas wolny. Przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicach Bolzano.

2 dzień – 01.05 (nd.)

Po śniadaniu przejazd do włoskiej miejscowości Tirano. Spacer po mieście otoczonym średniowiecznymi murami: ruiny zamku św. Marii, ratusz, zabytkowe kamienice. Ok. 14:30 rozpoczęcie podróży najpiękniejszą trasą kolejową na świecie słynnym „czerwonym pociągiem”. Uczestnicy przejadą wśród lodowcowych gór i jezior. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei – Ospizio Bernina. Następnie pociąg zjedzie w dół do szwajcarskiego miasteczka Chur. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień – 02.05 (pn.)

Śniadanie. Przejazd do Zurychu – największego miasta Szwajcarii, pięknie położonego między wodą a górami. 2-godzinny spacer z przewodnikiem: rzymskie łaźnie, kościoły Grossmunster i Fraumunster z monumentalnymi wieżami, kościół św. Piotra, główna ulicę Bahnhofstrasse, ratusz, średniowieczne domy i uliczki starego Zurychu. Czas wolny. Następnie zabierzemy uczestników nad największy pod względem przepływu wody wodospad Europy – Rheinfall. Wodospad liczy sobie 150 m szerokości i 23 m wysokości. Latem w ciągu sekundy przepływa przez niego średnio 600 m³ wody. Wyjazd w drogę powrotną ok. 17:00.

4 dzień – 03.05 (wt.)

Zakończenie wycieczki ok. 3:00 rano.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (WC, DVD, barek, klimatyzacja) 2 noclegi w hotelach (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 2 śniadania 2 obiadokolacje ubezpieczenie KL (20 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN), obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe opiekę pilota-przewodnika na całej trasie opłaty parkingowe Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, TFP zestaw słuchawkowy opłaty klimatyczne

Cena nie obejmuje

Biletów wstępu, opłaty za lokalnego przewodnika – orientacyjny koszt 75 CHF

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe Brak Miejsc

Szwajcaria

Alpejskie Piękno

30.04-03.05.2022 (4 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
600 zł
+140€

Oferty w podobnej cenie