> Wycieczki zagraniczne > Portugalia
Wycieczki Samolotowe
Lizbona

Program wycieczki

Program:

20.08 (sb.)   Wyjazd z Legnicy na lotnisko do Berlina o godz. 10:30. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot o godz. 17:15. Przylot do Lizbony o godz. 19:50. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

21.08 (nd.)   Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem: zamek św. Jerzego, wejście na mury obronne, skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto i rzekę. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy - najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie katedry Se – jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami – najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie; Panteon Narodowy, gdzie znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości. Wizyta w Muzeum Fado - tradycyjnej portugalskiej pieśni będącej ważnym elementem kulturowej tożsamości Portugalczyków. Czas wolny na kawę i słynne babeczki Pasteis de Belem. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

22.08 (pn.)   Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem: Klasztor Hieronimitów z kościołem św. Marii, w którym jest grób Vasco da Gamy, wieża Torrede Belem, Pomnik Odkrywców. Popołudniu przejazd na lokalną plaże – odpoczynek, możliwość kąpieli. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji z muzyką Fado na żywo. Nocleg.

23.08 (wt.)    Śniadanie. Przejazd do Sintry – zwiedzanie Quinta de Regaleira - dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy. Następnie przejazd do najbardziej wysuniętego na zachód punktu Europy – Cabo da Roca.  Wizyta w Obidos – pięknym, średniowiecznym miasteczku otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

24.08 (śr.)    Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej w Fatimie. Przejazd do Porto - największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich. Zwiedzanie z przewodnikiem centrum miasta, dzielnica Ribera, wizyta w jednej z piwnic wina porto z możliwością degustacji. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

25.08 (czw.) Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO klasztoru i katedry, przykładów portugalskiego gotyku. Stamtąd grupa przejedzie do Alcobaca z opactwem cystersów i największym w kraju kościołem. Popołudniu plażowanie w Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy, obiadokolacja i nocleg.

26.08 (pt.)     Śniadanie. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., z wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii. Przejazd do Tomar, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Przejazd do Lizbony. Obiadokolacja i nocleg.

27.08 (sb.)   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. O 12:00 wylot z Lizbony. O 16:30 przylot do Berlina. Przejazd autokarem do Legnicy. Zakończenie wycieczki ok. 22:00.

Cena obejmuje

przejazd autokarem do Berlina (tam/powrót) przelot samolotem na trasie Berlin-Lizbona-Berlin (bagaż podręczny 8 kg oraz bagaż rejestrowany 23 kg) przejazdy autokarem na terenie Portugalii 7 noclegów w hotelach (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 7 śniadań 6 obiadokolacji 1 x kolacja w lokalnej restauracji z muzyką Fado na żywo opiekę pilota-przewodnika na całej trasie ubezpieczenie KL (20 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN), obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Fundusz Pomocowy zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje

Biletów wstępu, lokalnych przewodników – orientacyjny koszt 120 EUR

Do pobrania

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Samolotowe promocja

Portugalia

Portugalia

20-27.08.2022 (8 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Samolot/autokar
cena za os.
1920 zł
+430€
Wolne miejsca (22)

Oferty w podobnej cenie