> Wycieczki zagraniczne > Śladami Trylogii Sienkiewicza
Wycieczki Autokarowe
Rabat 100 zł
kamieniec

Program wycieczki

Program:

09.08 (wt.) – Wyjazd z Legnicy o godzinie 0:30. Przyjazd do Lwowa około południa (w zależności od sytuacji na granicy). Pierwsze spotkanie z miastem: Prospekt Swobody, Opera Lwowska, katedra ormiańska, Rynek z bogato zdobionymi kamienicami, Ratusz, Kaplica Boimów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10.08 (śr.) – Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich – złożenie kwiatów, Katedra, Arsenał, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów - jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg. 

11.08 (czw.) - Śniadanie. Przejazd do Oleska - zwiedzanie rezydencji Sobieskich. Przejazd na zwiedzanie zamku w Zbarażu – dramatycznie bronionego przed armią kozacko-tatarską w powieści „Ogniem i mieczem”. Przejazd do hotelu w okolicach Tarnopola. Obiadokolacja. Nocleg.

12.08 (pt.) - Śniadanie. Przejazd do Chocimia. W Chocimiu zwiedzanie zamku – jednego z siedmiu cudów Ukrainy. Potężna twierdza wznosi się na skalistym brzegu Dniestru. To tutaj odbyła się zwycięska bitwa z Turkami w 1673 r., której dowodził Sobieski. Zakwaterowanie w hotelu w Kamieńcu. Obiadokolacja. Nocleg. 

13.08 (sb.) - Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy w Kamieńcu, zwanej „Kluczem do Podola”. Tę najpotężniejszą warownię kresową łączy ze Starym Miastem kamienny Most Turecki z XV wieku. Popołudniu przejazd do Bakoty zwanej Atlantydą Ukrainy, która otwiera przed zwiedzającymi niesamowite krajobrazy niczym szkockie fiordy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

14.08 (nd.) - śniadanie. Przejazd do Kołomyi – uroczego miasteczka, w którym uczestnicy poszukają polskich śladów. Zwiedzamy Narodowe Muzeum Sztuki Ludowej, Muzeum Pisanek, centrum.
W dalszej kolejności przyjazd do Stanisławowa (Iwano-Frankiwsk). Grupa zobaczy kościół Najświętszej Marii Panny, gdzie w powieści „Pan Wołodyjowski”, odbyła się msza za duszę Pana Michała oraz inne zabytki. Zakwaterowanie w hotelu w Stanisławowie, obiadokolacja, nocleg.

15.08 (pn.)- Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny w Stanisławowie. Wyjazd w drogę powrotną po 12:00. Przekroczenie granicy ukraińsko - polskiej. Powrót do Legnicy ok. północy.

***Wjazd tylko na paszport.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (WC, DVD, barek, klimatyzacja) 6 noclegów w hotelach min. 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 6 śniadań 6 obiadokolacji opiekę pilota na całej trasie ubezpieczenie KL (20 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN), obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe opłaty parkingowe TFG, TFP zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje

biletów wstępu, lokalnego przewodnika – orientacyjny koszt ok. 110 zł

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe promocja
Rabat 100 zł

Ukraina

Śladami Trylogii Sienkiewicza

09-15.08.2022 (7 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
660 zł
560 zł
+250€
Wolne miejsca (37)

Oferty w podobnej cenie