> Wycieczki krajowe > Podlasie
Wycieczki Ostatnie miejsca IMPREZA POTWIERDZONA
podlasie

Program wycieczki

Program:

16.06 (czw.)

Wyjazd z Legnicy o godzinie 5:00. Ok. 12:30 przyjazd do Tykocina, nazywanego „podlaską perłą baroku”. Zwiedzanie z przewodnikiem: zamek tykociński, synagoga – jedna z największych i najlepiej zachowanych w Polsce, drewniane domki, kościół Św. Trójcy, rynek główny w kształcie trapezu. Czas wolny. Przejazd do Białegostoku – stolicy Podlasia – zwiedzanie najważniejszych obiektów: Pałac Branickich (nazywany Wersalem Podlasia), Cerkiew Św. Mikołaja, Archikatedra, Rynek Kościuszki z Ratuszem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

17.06 (pt.)

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Supraśl, uznawanej za perłę Podlasia. Zwiedzanie zespołu cerkiewno-klasztornego, z charakterystyczną cerkwią w formie zamku gotyckiego. Wizyta w Muzeum Ikon. Spacer: Dom Ogrodnika, Pałac Buchholtza, Domy Tkaczy. Następnie przejazd do Kruszynian – wsi o ciekawej zabudowie, mieszającej w sobie wiele stylów, kultur co tworzy niepowtarzalną atmosferę dawnych kresów. Obiad ze specjałami kuchni lokalnej. Następnie zwiedzanie meczetu oraz cmentarza tatarskiego. Powrót do Białegostoku - czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

18.06 (sb.)

Śniadanie. Wyjazd do serca Podlasia – Puszczy Białowieskiej. Na początek zwiedzanie w Białowieży Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, które prezentuje przyrodę i historię puszczy. Następnie oglądanie Pokazowego Rezerwatu Żubrów. Przejazd do Krainy Drewnianych Okiennic, gdzie stare chatynki z okiennicami, otoczone uroczymi ogrodami ze staroświeckimi kwiatami robią niesamowite wrażenie. Tutaj czas się zatrzymał. Zwiedzanie: cerkiew w Puchłach i Trześciance, krzyże wotywne ze wsi Soce. Powrót do Białegostoku. Obiadokolacja i nocleg.

19.06 (nd.)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Świętą Górę Grabarkę – najważniejsze sanktuarium prawosławne w Polsce, słynące z wielu uzdrowień. Każdego roku, tysiące pielgrzymów, pozostawia na wzgórzu krzyże wotywne, których liczba przekroczyła już 10 tys. Następnie wizyta w Drohiczynie – mieście pięknie położonym nad Bugiem. Spacer po mieście, czas wolny. Ok. 17:00 wyjazd w drogę powrotną przez Warszawę do Legnicy. Zakończenie wycieczki po północy.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (WC, klimatyzacja, barek, DVD) - 3 noclegi w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) - 3 śniadania - 3 obiadokolacje - obiad ze specjałami kuchni lokalnej - ubezpieczenie NNW – 10 000 zł - opiekę pilota – przewodnika na całej trasie - opłaty parkingowe - zestaw słuchawkowy, TFG, TFP

Cena nie obejmuje

biletów wstępu, lokalnych przewodników – orientacyjny koszt 130 zł

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Ostatnie miejsca IMPREZA POTWIERDZONA
podlasie

Polska

Podlasie

16-19.06.2022 (4 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
890 zł
Wolne miejsca (4)

Oferty w podobnej cenie