> Wycieczki krajowe > Szlak Kochanowskiego
Wycieczki Ostatnie miejsca IMPREZA POTWIERDZONA
czarnolas

Program wycieczki

Program:

1 DZIEŃ (10.06 – pt.)

Wyjazd z Legnicy o 5:00. Przejazd do Czarnolasu. Zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego znajdującego się w klasycystycznym dworku poety. Dwór otacza piękny park, głównie drzewa liściaste, w tym 400 letni dąb - pomnik przyrody. Przejazd do Zwolenia. Zwiedzanie kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie znajduje się renesansowa kaplica św. Franciszka, zwana kaplicą Kochanowskich. To tu spoczywa Jan Kochanowski i członkowie jego rodziny. W kaplicy umieszczono tablicę epitafijną z jedynym, znanym nam wizerunkiem Jana Kochanowskiego powstałym w jego epoce. Przejazd do Puław, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

2 DZIEŃ (11.06 – sb.)

Po śniadaniu przejazd do Kozłówki, gdzie grupa zwiedzi Muzeum Zamoyskich – jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Następnie przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Zwiedzanie: kamieniczki podcieniowe, Kościół Farny z bardzo starymi organami, Klasztor Reformatów, zamek kazimierzowski. Rejs statkiem po Wiśle. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ (12.06 – nd.)

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Sandomierza – jednego z najbardziej malowniczych zespołów zabytków w Polsce. Zwiedzanie: Ratusz, Katedra, kościół Św. Jakuba, Brama Opatowska, Zamek. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Świat Ojca Mateusza – będzie okazja, aby osobiście odwiedzić plebanię księdza Mateusza Żmigrodzkiego oraz kultowe wnętrza, znane z serialu „Ojciec Mateusz”. Czas wolny. Około godz. 16:00 wyjazd w drogę powrotną. Ok. godz. 23:00 zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (DVD, WC, barek, klimatyzacja) ubezpieczenie NNW 10.000 PLN 2 obiadokolacje 2 śniadania 2 noclegi w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) opiekę pilota-przewodnika na całej trasie opłaty parkingowe zestaw słuchawkowy TFG, TFP

Cena nie obejmuje

biletów wstępu, lokalnych przewodników – dodatkowy koszt ok. 70 zł

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Ostatnie miejsca IMPREZA POTWIERDZONA
czarnolas

Polska

Szlak Kochanowskiego

10-12.06.2022 (3 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
560 zł
Wolne miejsca (7)

Oferty w podobnej cenie