> Wycieczki zagraniczne > Wyspa Bornholm
Wycieczki Autokarowe
Bornholm

Program wycieczki

Program:

1 dzień – 19.08 (pt.)

Wyjazd z Legnicy o godz. 7:00. Przyjazd do Świnoujścia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Fort Anioła, Latarnia Morska – najwyższa nad Bałtykiem, Dawny Ratusz, Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza „Stella Maris”, Park Zdrojowy. Czas wolny w centrum. Wieczorem odprawa biletowa na terminalu promowym, zaokrętowanie, kolacja. O 23:00 wypłynięcie promu w morze. Możliwość skorzystania z oferty sklepów, barów. Nocleg.

2 dzień – 20.08 (sb.)

O 06:30 przypłynięcie do Ystad. Śniadanie, opuszczenie kabin, zejście z promu. Przeprawa promem na trasie Ystad – Rønne na duńską wyspę Bornholm. Zwiedzanie stolicy wyspy Rønne m.in.: Kościół św. Mikołaja, Rynek, latarnia morska, najmniejszy domek w mieście. Przejazd zachodnim wybrzeżem wyspy do Zamku Hammershus – zwiedzanie największego średniowiecznego kompleksu ruin, które są niewątpliwą atrakcją Bornholmu. Przejazd północno-wschodnim wybrzeżem wyspy do Allinge - osady rybackiej, która powstała już w średniowieczu. Czas wolny. Podróżując dalej po wyspie zobaczymy także m.in. jeden z czterech kościołów rotundowych, który jest położony w Osterlars, a także wyjątkowe miasteczko Gudhjem.  Czas wolny. Przejazd do Nexo, w którym znajduje się najdalej wysunięty na wschód port rybacki Bornholmu oraz do Dueodde, gdzie możemy podziwiać jedną z najlepszych i najbielszych plaż na Bornholmie. Przeprawa promem na trasie Rønne – Ystad. O 21:30 odprawa na terminalu promowym w Ystad, zaokrętowanie uczestników na pokład promu, zakwaterowanie w kabinach. O 22:30 wypłynięcie promu w morze, kolacja. Czas wolny – możliwość skorzystania z oferty sklepów, barów. Nocleg.

3 dzień – 21.08 (nd.)

Śniadanie. O 06:45 przypłynięcie do Świnoujścia, opuszczenie promu. Przejazd do Szczecina. Zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków: Zamek Książąt Pomorskich, bazylika Św. Jakuba, Wały Chrobrego, Stare Nowe Miasto, Filharmonia. Czas wolny, podczas którego można iść na kawę, obiad. Wyjazd w drogę powrotną ok. 17:00. Zakończenie wycieczki ok. 22:00.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (WC, DVD, barek, klimatyzacja) przejazd promem Skania na trasie Świnoujście – Ystad przejazd promem Polonia na trasie Ystad – Świnoujście miejsce w kabinie 2-osobowej podczas rejsu nocnego na promach 2 kolacje na promach - zestaw 3 daniowy z napojami (kawa, herbata, woda mineralna) 2 śniadania na promach - bufet z napojami przeprawa promowa na trasie Ystad – Rønne – Ystad zwiedzanie wyspy Bornholm z przewodnikiem obsługa transportu autokarowego po wyspie Bornholm opieka pilota na całej trasie ubezpieczenie KL i NNW TFG, TFP opłaty parkingowe zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje

Biletów wstępu, opłaty za lokalnego przewodnika – orientacyjny koszt 60 zł

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe
Bornholm

Dania

Wyspa Bornholm

19-21.08.2022 (3 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
600 zł
+120€
Wolne miejsca (17)

Oferty w podobnej cenie