> Wycieczki zagraniczne > Monachium i Oktoberfest
Wycieczki Autokarowe Nowość
oktoberfest

Program wycieczki

Program:

1 dzień (pt.) – 16.09.2022

Wyjazd z Legnicy o godz. 4:00. Przyjazd do Monachium ok. 13:00. Zwiedzanie stolicy Bawarii: monachijska starówka, wizyta w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej. Obiadokolacja ok. 16:30. Czas wolny na monachijskiej starówce. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień (sb.) – 17.09.2022

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii – zamku Neuschwanstein. Baśniowy zamek Ludwika II jest symbolem wszystkich zamków bawarskich. Następnie przejazd do Monachium. W tym dniu rozpoczyna się Wielkie Otwarcie festiwalu Oktoberfest, któremu towarzyszą tradycyjne wydarzenia: przemarsz karczmarzy Oktoberfest na teren festiwalu, wielka procesja tradycyjnych strojów i strzelców, koncerty. Udział w wydarzeniu do godzin wieczornych. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3 dzień (nd.) – 18.09.2022

Śniadanie. Zwiedzanie stadionu Allianz Arena w Monachium - jednego z największych stadionów w Europie będącego symbolem jednego z najbardziej utytułowanych klubów naszego kontynentu, Bayernu Monachium. Następnie zwiedzanie „Państwa w państwie”, bo tak często określa się panowanie firmy BMW w północnej części Monachium, gdzie znajdują się jej fabryki, siedziba zarządu, muzeum BMW i salon BMW Welt. Zapoznamy się z historią największego pracodawcy w Monachium i nowoczesną architekturą BMW Welt. Czas wolny na obiad. Wyjazd w drogę powrotną o 15:00. Zakończenie wycieczki ok. północy.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, WC, DVD, barek) 2 noclegi w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 2 śniadania 1 obiadokolacja ubezpieczenie: KL (20.000 Euro), NNW (15 000 PLN), bagażu (1.000 zł) obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe opiekę pilota - przewodnika na całej trasie opłaty parkingowe Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje

Biletów wstępu, lokalnego przewodnika – orientacyjny koszt: 60 EUR

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe Nowość
oktoberfest

Niemcy

Monachium i Oktoberfest

16-18.09.2022 (3 dni )
Wyżywienie: zgodnie z ofertą
Transport: Autokar
cena za os.
590 zł
+140€
Wolne miejsca (30)

Oferty w podobnej cenie