> Wycieczki zagraniczne > Słoneczne Bałkany
Wycieczki Autokarowe
kotor

Program wycieczki

Program:

02.09 (pt.)              Wyjazd z Legnicy o godz. 22:00. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

03.09 (sb.)             Przyjazd do hotelu w okolicach Szybenika ok. 15:00. Zakwaterowanie, odpoczynek. Możliwość kąpieli w morzu. Obiadokolacja i nocleg.

04.09 (nd.)             Śniadanie. Kontynuacja przejazdu do Czarnogóry. Przyjazd do Kotoru – miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer wąskimi uliczkami miasta oraz zwiedzanie katedry św. Trifona. Czas wolny. Przejazd na Czarnogórską Riwierę. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

05.09 (pn.)             Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

06.09 (wt.)              Śniadanie. Przejazd do Virpazar – miejscowości wypadowej na rejs po Jeziorze Szkoderskim.  Z pokładu stateczku podziwiać będzie można brzegi jeziora i bogatą przyrodę (2h). Następnie zwiedzanie Budvy – najpopularniejszego kurortu zwanego „Miami Czarnogóry”. Na zakończenie pamiątkowe zdjęcie na tle wyspy Sveti Stefan – jeden z najsłynniejszych symboli Czarnogóry. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

07.09 (śr.)              Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

08.09 (czw.)           Śniadanie. Wyjazd do albańskiego miasta Szkodra. Zwiedzanie najważniejszego zabytku miasta - ruin średniowiecznej twierdzy Rozafa oraz położonego u jej podnóża ołowianego meczetu. Wyjazd do miejscowości Kruje zwanej „albańskim Krakowem”. Spacer po mieście, wizyta w Muzeum Etnograficznym, zakupy na starym bazarze. Przejazd do hotelu w Tiranie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

09.09 (pt.)              Śniadanie. Zwiedzanie Tirany uczestnicy rozpoczną od spaceru po centrum: Plac Skanderbega, wieża zegarowa, Pałac Prezydencki, Meczet Ethem Beja. Czas wolny. Następnie zwiedzania Bunk’Art1 – największego schronu atomowego dyktatora Envera Hodży. Specyficzny zapach, efekty dźwiękowe, wystrój – wszystko to sprawi, że uczestnicy przeniosą się w czasie. Wyjazd w kierunku granicy albańsko-macedońskiej. Przejazd do Ochrydy - miasta wpisanego w 1980 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10.09 (sb.)             Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydy – perełki Macedonii, położonej nad brzegiem Jeziora Ochrydzkiego. Spacer promenadą, stare miasto z cerkwią św. Zofii, teatr antyczny, świątynia św. Jana Kaneo. Przejazd na południe do kompleksu klasztornego św. Nauma – doskonały przykład architektury bizantyjskiej. Po zwiedzaniu odpoczynek w jednej z restauracji nad rozlewiskami i źródłami krasowymi rzeki Czarny Drin. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11.09 (nd.)             Śniadanie. Przejazd do największego na Bałkanach Parku Narodowego – Mavrovo. Zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Jowana Bigorskiego - jednego z najważniejszych centrów prawosławia w kraju z przepięknie rzeźbionym ikonostasem. Następnie przejazd do kanionu Matka, utworzonego na rzece Treska. Przejście trasą spacerową, rejs łódkami. Przejazd do hotelu w Skopje. Obiadokolacja i nocleg.

12.09 (pn.)             Śniadanie. Zwiedzanie Skopje – stolicy Macedonii: twierdza Skopsko Kale, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most. Czas wolny. Popołudniu, wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Serbię. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w pobliżu granicy serbsko-węgierskiej.

13.09 (wt.)              Śniadanie. Kontynuacja podróży do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację. Postój w Bratysławie na obiad. Dalszy przejazd. Zakończenie wycieczki ok. północy.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, DVD, barek, WC) 10 noclegów w hotelach min. 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 10 śniadań 10 obiadokolacji obiad w Bratysławie opiekę pilota – przewodnika na całej trasie ubezpieczenie KL (20 000 €), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN), obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe opłaty klimatyczne i parkingowe zestaw słuchawkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Fundusz Pomocowy

Cena nie obejmuje

biletów wstępu, opłat za przewodników – orientacyjny koszt 90 EUR

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe
kotor

Czarnogóra,Albania,Macedonia

Słoneczne Bałkany

02-13.09.2022 (12 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
1100 zł
+360€
Wolne miejsca (25)

Oferty w podobnej cenie